Babylěćo a kónc lětnjeje swobody

Sezona swobodneje kože so nachila, a z tym móžemy so bórze za lětsa z estetiskimi prašenjemi rozžohnować kaž: Smědźa mužojo w krótkich cholowach po měsće behać; chcemy woprawdźe wšo widźeć, štož někotre žony na dróze pokazuja?

Klětu potom zaso. Nětkole pak na poslednich dnjach pózdnjeho lěća, kotrež babylěćo mjenujemy, je wodnjo najwjetši čas za swobodniše tekstilne strategije, doniž hižo nawječor přezymny wětřik njeduje.

Tak mjenowanu šariju-policiju w Budyšinje bohudźak nimamy, a wěstotne organy pilnje wonych smjerći přichilenych młodych muži wobkedźbuja, kotřiž samo z Němskeje do swojeje "swjateje wójny" putnikuja – přećiwo swobodźe kože a myslow.

Za tónle zaměr so a njewinowatych druhich swojim bombam wopruja, so nadźijejo 99 knježnow jako myta w njebjesach. Teologisce za mnje absolutnje njepředstajomne je, na kotre wašnje Bóh tajkich wojowarjow w jeho mjenje do swojeho wěčneho kralestwa wita.

2 Antworten to “Babylěćo a kónc lětnjeje swobody”

  1. kawka Says:

    Zwotkel ty to wěš, zo njedawa šarija-policiju w Budyšinje? W němskich wulkoměstach je wona (hišće) w t. m. podzemju. Ale wona chce so wězo pokazać a so přesadźić. Ze šarija-policiju ma so diktatorsce a agresiwnje wobchadźeć, jeli nochceš, zo so wona tež jowle přesadźi.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s


%d Bloggern gefällt das: