Serbsko-katolske gmejny před rozpućom: AfD abo křesćanstwo

http://www.sz-online.de/nachrichten/der-landkreis-bautzen-muss-mehr-fluechtlinge-aufnehmen-3240564.html

 Jeli zarjadniski zwjazk Při Klóšterskej wodźe hnydom swoje „wohańbjace“ (citat Chróšćan komunalneho politikarja Romana Nuka) taktěrowanje njeskónči a w přichodnych dnjach wokrjesej poskitk za kwartěr ćěkancow njepředpołoži, namjetuju to „katolske“ z wopisowanja našeje kónčiny šmórnyć. Z křesćanstwom tuta politika ničo činić nima. Njetrjebaće hižo kemši chdodźić – štož tule wostanje, hdyž to tak dale póńdźe, je zełharnosć a pseudopobožnosć. A wosebity serbski profil tež hižo njeeksistuje, dokelž k njemu słušetej duch a duša humanizma.

2 Antworten to “Serbsko-katolske gmejny před rozpućom: AfD abo křesćanstwo”

  1. stara socialistka Says:

    Mjez katolskimi nacijemi, přiwisnikami NPD, islamistami a kapitalistami žadyn rozdźěl njedawa. My trjebamy socializm!!! Vorwärts zum Aufbau des Sozialismus!

  2. Alojs Says:

    Ja sej myslu zo so nětko tola hibaja. Harig je z tym „rozył“ športowe hale z čěkancami pjelnić. A nětko we wójćkach blokowarjow dźěła a dźěła a dźěła. A tón abo tamny sej přemysli, hač je protest wobydlerjow wjeći, hdyž do bywšeje starownje/chorownje/LPGje čěkancow tyknu abo nic tola, hdyž šulski šport a šport w towarstwach na njeznaty čas wupadnje, dokelž Harig „Jednotu“ abo dalše hale sćaza.

    Štóž chce so jako radźićel/wjesnanosta zaso wolić dać, njech sej přemysli hač to bjez staršich a bjez sportowcami docpěje. Tute mysle jednanja přichoda dominuja. Nic křesćanske abo humanistiske. Zo zamołwići tajke mysle jako zakład jednanja njewužija, su nam hižo dopokazali.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s


%d Bloggern gefällt das: