Što bě noweho w starym lěće? Tež změna na čole spěchowanskeho towarstwa SLA

Tule hišće „mjez lětomaj“ dokumentaciju zdźělenki Jurja Łušćanskeho z adwentneho časa, wšako budźe nas SLA a jeho spěchowanske towarstwo tež w nowym lěće zaběrać:

Sieghard Kozel nowy předsyda Spěchowanskeje towaršnosće Serbskeho ludoweho ansambla

13 lět Spěchowanska towaršnosć Serbskeho ludoweho ansambla wobsteji a měješe 9. hodownika w Budyšinje swoju hłownu wólbnu zhromadźiznu. W swojej rozprawje hódnoćeše dotalny předsyda Jurij Łušćanski dźěławosć towarstwa a wuzběhnje wosebje poskitk azylpytacym dźěćom: wobdźělenje na předstajenju lětušeho Ptačokwasneho programa ansambla. Zhromadnje ze župu je towaršnosć darmotny wopyt organizowało a budźe to tež spočatk noweho lěta zaso činić.

Za noweho předsydu wuzwolichu přitomni Siegharda Kozela, kotryž praji, zo „Serbski ansambl ma rjany nadawk, předstajić bohatu serbsku kulturu doma a zwonka Łužicy a nawabić dorost a podpěrować lajskich wuměłcow, za to zasłuži sej wšu popděru do přichoda z přiběracymi wužadanjemi”. Přeju nowemu, přechodnemu nawodnistwu sylne mocy, dobre ideje a wjele wuspěcha.

Spěchowanska towaršnosć SLA je nawodnistwu před třomi lětami nowe serbske dudy dariła. Dudy wupošća so nětkle na wěsty čas Dolnoserbskemu gymnazijej w Chośebuzu, dokelž je tam zajim młodostnych. Wo tym informowaše Katrin Suchec-Dźisławkowa, přitomna jednaćelka SLA.

Łu

 

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s


%d Bloggern gefällt das: